http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2009/10/ehitame-ise-tuulegeneka.html
Raporteeri postitusestVasta tsitaadiga Postitas Kalvis » 18 Apr 2007, 09:18
Juba põhikoolis füüsika tunnis õpetati, et pole vahet kas lased vahelduvvoolu või alalisvoolu radiaatorisse siis kütavad mõlemad ühtemoodi.
Et aga õieti dimensioneerida, pead teadma keskkooli tasemel füüsikat. Mis on oluline - genekas oleks sama võimsuse juures, mis on tiivikul. samuti on oluline, et tarbijad oleksid sama nimipinge ja vooluga (võimsusega), mis on genekas.
Mis puutub e-bayst geneka ostmisesse ja/või autogeneka kasutamisesse siis viimane on odavam ja sama hea. Mõned erinevused on kindlasti
Generaatoril on oluline õigete nimipöörete tagamine. Autogenekal on selleks 2000 pööret ja rohkem, tuulik on oluliselt aeglasem. Iseehitajad panevad selleks vahele tavalise kiireneva ülekande. Poest müüdavad tuulikugenedel on tõenäoliselt rohkem pooluspaare, mistõttu pole ülekanne vajalik. Kui kasutad asünkroongeneraatorit (mootorit) siis saad muidugi valida kohe rohkema pooluspaaride arvuga isendi, kuid ergutuse toimimiseks tuleb lisada kondensaatorid. Ka ei saa asünkroongeneraatoril pinget stabiliseerida nagu autogenekal.
Autogenekas on tegelikuses sünkroongeneraator, millel on sisseehitatud dioodid. Peale dioode tuleb alalisvool. Kui dioodid eemaldada, tuleb vahelduvvool. Samamoodi võid saada alalisvoolu igast vahelduvvoolu generaatorist (asünkroongene) kui lisad dioodalaldi. Vahelduvvoolu eelis on, et teda saab lihtsalt trafodega muundada - pinget tõsta või alandada.
Mootorite kohapealt on sul palju vaja õppida. Vahelduseks vaata järgmiseid mootorite põhitüüpe - sünkroonmootor, asünkroonmootor, alalisvoolumootor (kommutaatormootor). Nad kõik sulle kõlbavad, oluline on vajalik võimsus ja pöörete arv. Alalisvoolumootorid langevad sinu jaoks kohe välja, sest nende pöörete arv on liiga suur tuuliku jaoks. Aga just seda sa jahid. Magnetite kohapealt uuri, miks osad mootorid neid vajavad ja milleks. sa suunad muidu auru valesse kohta, milda tegelikult pole vaja.
Üle ja alapingekaitset saab elektroonselt teha
Skeemi võin ma sulle kritseldada, kuid eelnevalt on vaja teada ikkagi, mida sa tahad.
Kõige raskem koht ongi sul tiiviku valmistamine ja masti otsa panek.Kalvis
külaline
Tagasiside: 0|0|0 Üles
No comments:
Post a Comment