http://puhaselu.blogspot.com/2010/01/otsid-lapsele-kingitust-ehk-hea-ullatus.html
"Nii kui elektri hinda tõstetakse kohe kerkivad kõik muud hinnad.
Eesti Energia on riigiettevõte...
riigivõimud ise tekitavad inflatsiooni ja siis tagatipuks mõnitavad pööblit"
nagu üteldakse - Can't agree more...Huviteav, et kui nad raadios rääkisid monopolide ohjeldamsiest, käis jutt pidevalt vee hinna üle, aga minu arvates on üks suurimaid röövelmonopole justnimelt Eesti energia. Mul on nendega olnud väga palju ülimalt ebameeldivaid kokkupuuteid ja just seetõttu (kuid mitte ainult) on mul plaan meie talu teha vähemasti 80% ulatuses EE'st mittesõltuvaks ! Tulwvikuplaanis 100%. Kõige hämmastavam on see, et EE kasutab sageli oma võimupostitsiooni ära ja otses mõttes irivitab Sulle näkku (olen seda korduvalt kogenud).
Põhjendan oma väidet:
* kui pingekõikumise tõttu läheb mõni Sinu elektroonikaseade rikki, ei võta EE selles vastututst. Mulle üteldi otse - oma viga, kui sul ei ole ülepingekaitset ! Minu arvates peaks EE olema see, kes tagab minule kui kliendile kvaliteetse teenuse, mitte mina ise ei pea EE halba kvaliteeti "siluma". Kui ma lähen näiteks restorani sööma, kas mulle üteldakse "oma viga, et ise maitseaineid kaasa ei võtnud !?" Ei ütelda...
* Tüüpiline probleem EE puhul on pingekõikumine ja ebapiisav voolutugevus. Nii ütelda "liini lõpus" on sageli voolutugevus tugevasti alla lubatud 220v. Mis on EE seisukoht ? Me ei saa midagi parata - te elate liini lõpus (nii üteldi minu tuttavale). Vabandust, kuid ma maksan elektri eest täpselt samasugust hinda kui see, kes elab liini alguses või keskel, miks mina saan sama hinna eest vaid "pool praadi" !?
* EE peks tagama kuni liitumispunktini kvaliteetse ja häirevaba teenuse. Olen nõus, et vastutan, kui probleem on minu elektrisüsteemis (ehk siis liitumispuntkist edasi) - halvad elektrijuhtmed, valestikoostatud kaabeldus jne. See on kahjuks teooria. 99% juhtudest ei ole mahapõlenud majades ja lõhutud kodutehnikas süüdi mitte tarbija vaid EE evakvaliteetne teenus. Kas selle eest vastutust võetkase ? Vist ei pea isegi vastama...
* kui tulla liitumishindade juurde, siis see ei kannata vist üldse kommenteerimist. Kui palju maksab amper või siis üks faas ? Kuidas on see hind põhjendatud ?
Saaremaal küsiti ühe mehe käest liitumistasu 150 000 EEK, et ta saaks oma talusse üldse elektri sisse.
Selle hinnaga ostad ja paigaldad endale korraliku tuulegeneraatori, millest piisab nii sinu enda, kui ka mitme kõrvaltalu tarbeks.
* minu tuttav hakkas oma tallu paigaldama isiklikku energiasüsteemi. See koosneb akupangast ja inverterist, kuhu saab ühendada nii tuuliku, päikesepatarei kui ka näiteks koostootmisjaama (täiesti on olemas ahjud ja kaminad, mis toodavad lisaks soojale ka elektrit). Tema mõte oli esialgu ühendada sinna ka EE'st ostetav elektrer (ei ole vaja ampreid ja faase juurde osta) ja siis tasapisi hakata tuuliku jaoks raha koguma ning lõpuks EE'st lahti ütelda. Mis sa arvad, kas EE lubas seda ?
* kui mujal maailmas makstakse Sulle peale, kui sa "enda elektri ülejäägi" üldisesse võrku annad, siis EE ütleb Sulle selle peale - meie võrk ei võimalda sellist asja vastu võtta. Võimaldab küll, asi on tahtmises....
Ehk siis - kellel vähegi tahtmist ja võimalust - tuulik püsti :-)
No comments:
Post a Comment