Monday, June 11, 2012

Põlve peal meisterdatud elektrituulikud ja päikesepaneelid peale tasuvus aega annavad elektrit ja kütet tasuta .Tänu talgutele saab maju poolmuidu jpms. :


1.Päikese ja tuulega võrreldes vaimulikud,poliitikud,pankurid ja kantpead on tolm.

Nad juba mõne aasta pärast kõdunevad mullas aga päikene ja tuul kingivad meile iga päev nii palju rikkust ja õnne kui me suudame seda vastu võtta.

Võim ja raha on kaduvad nähtused aga päikene jääb meid alati toitma. Päike alati täidab meid energiaga,ta on meid loonud ja toidab iga päev.

2.Kui mitu eurot päikene kulutab ühe rohulible kasvatamiseks?

Iseenesest mõistvalt me teame,et päikene paneb kasvama iga rohuliblekese jne. aga pöörakem tähelepanu sellele kui palju energiat ta selleks kulutab.  Kui mitu eurot päikene kulutab põõsaste,puude kasvatamiseks?

Raha vedeleb maas...Seal kus on veidikenegi rohelust, seal kus taimed saavad oma eluks vajaliku energia päikeselt seal ka päikesepaneelid koguvad selle energia kokku ja täidavad teid energiaga-maailmas pole paika kus päikesepaneelid ei tööta! Igal aastaajal...


3.Kui mitu minutit oma elust sa kulutad enesele? Kui mitu minutit oma elust sa elad enesele? Oma elu jooksul kui mitu eurot sa kulutad enesele? Kas sa pühendad oma elu õhumüüjatele?

Peasuuna meedias on korduvalt levitatud sõnumit:Kui sa iga päev jääd tööle hiljaks kümme minutit siis aasta jooksul su ülemus kaotab terve nädala.

Seda ei mainita,et sa võidad oma elust terve nädala.
No,kalkuleerigem siis mitu minutit oma elust me kulutame kütte- ja elektriarvetele.
Võrumaa Teatajas kirjutatakse: Küttearveteks kulub kogu sissetulek!
Mida see siis tähendab?!!! Kui küttearveteks kulub kogu sissetulek siis terve oma elu sa kulutad küttearveteks...oma elu sa pühendad kütuse ärimeeste teenimseks...
Lisaks muud kulutused mis on legaalsed väljapressimised.millele ma ealeski ei kulutaks raha ega oma elu. Mina olen nõus raha välja käima näiteks auto liisingu eest sest autot on valmistanud insenerid ja disainerid jpt., nad on näinud vaeva ja selle eest ma olen nõus maksma aga asjade eest mida loodus on kinkinud meile tasuta,ma ei näe mõtet kulutada oma elu õhu müüjatele...

Õnneks päikese ja tuule energia,ning toidujäätmete ja inimväljaheidete abil me saame vältida küttekulusid,saame vältida teenimast õhu müüjaid.


Kuna väiketuulikute hind on tootja või edasimüüja käest ostes jätkuvalt üpris kõrge, siis proovime säästlikule majapidamisele või suvilale piisavalt eletrit tootva tuuliku ise valmis nokitseda:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/03/kuna-vaiketuulikute-hind-on-tootja-voi.html
 

Kuna väiketuulikute ja päikesepaneelide hind on tootja või edasimüüja käest ostes jätkuvalt üpris kõrge, siis tuleb nad ise valmis nokitseda sest siis saab sada korda odavamalt...


Toidujäätmete ja inimväljaheidete taaskasutamine kodudes väldib kütte-,jäätmeveo- ja elektriarveid.

Mistahes maja keldrisse sobib biogaasi koguja väga hästi:

http://elektritsaabtasuta.blogspot.ie/2012/11/valdi-kutte-ja-jaatmeteveoning.html


4.Inflatsiooni abil hoitakse inimesi orjuses...Inflatsiooni tekitatakse elektri ja naftasaaduste hinna tõstmisega...see on banaanivabariigi majandussüsteem mille majandusmudeliks on inflatsioonipõhine majandus.

Inflatsioonipõhine majandus laostab nii tavakodanikke kui ettevõtjaid:


http://elektritsaabtasuta.blogspot.ie/2012/05/inflatsioonipohine-majandus-laostab-nii.html

4.a.

Arstirohi panganduse vastu

http://elektritsaabtasuta.blogspot.ie/2015/02/arstirohi-panganduse-vastu.html

Arstirohi panganduse vastu on rahayhistud :

https://www.youtube.com/watch?v=qk6erZXk6sw

Eetilised pankurid: üha rohkem hoiustajaid tahavad teada, kuhu nende raha läheb

http://www.ohtuleht.ee/744507/eetilised-pankurid-uha-rohkem-hoiustajaid-tahavad-teada-kuhu-nende-raha-laheb

5.Tasuta elekter ei ole seostatav kommunismiga.

8.Mõiste:Tasuvusaeg on periood, mis näitab, kui kaua läheb aega projekti esialgsete kulude tagasisaamiseni.

Peale tasuvusaega päikesepaneelid ja tuulikud annavad elektrit ja kütet tasuta.

Mida enam tõstetakse kütuse ja müüdava elektri hinda seda rutem tasuvad ära päikesepaneelid ja väiketuulikud,ning elektriautod.
Välismaal isegi lapsed meisterdavad endile elektrituulikuid ja päikesepaneele sest peale tasuvusaega annavad nood elektrit ja kütet tasuta.

Kuidas saab elektrit tasuta:


Ilma riigi toetuseta 1kw elektrituuuliku hind 300-400€

Kui 1kw hinnaks arvestada 10 senti siis see tuulik hakkab andma elektrit tasuta peale 4000 töötundi.Kui 1kw hinnaks arvestada 20 senti siis see tuulik hakkab andma elektrit tasuta peale 2000 töötundi:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2012/04/1kw-tuuuliku-hind-300-400.html
Aga kui sellest väiketuulikust elektrit müüa võrku siis hakkad elektrit saama tasuta tunduvalt varem:
Kodus toodetud elektri eest makstakse 9 c€/kWh 
http://www.tuuleenergia.ee/wp-content/uploads/Criss-Uudam-V%C3%A4iketuulikud-Eesti-kontekstis.pdf Üks võrguoperaator ESB Networks ostab 
väiketuulikute elektrit võrku toodetud elektri eest 9 c€/kWh


Arvutame päikesepaneeli mis annab elektrit tasuvus aja  ja siis saame teada millal saame elektrit tasuta:
E-bays müüakse päikesepaneelide kristalle läbi vahendajate ja sestap neil on saja kordne juurde hindlus,tuleb osta tootjailt.
 ühe kristalli hind on üsna varieeruv aga enam vähem on kindel,et energia mida nad annavad jääb 2-4 w piiresse.Seega,maja tarbeks läheb vaja päikesepaneeli sõltuvalt sellest kui energiaefektiivne(Strandberg väitis,et kui on efektiivne maja siis piisab 1-2 kw päikesepaneelist) 2kw tootmise  tarbeks on vaja 500 kristalli.

http://www.alibaba.com/product-gs/448612402/Poly_crystalline_silicon_solar_cell.html

Mono Crystalline Silicon Solar Module 220WP
FOB Price:
US $1.06 - 1.08 / Wp
Port: Ningbo/Shanghai
Min.Order: 100 Piece/Pieces
Poly Crystalline Silicon Photovoltaic Module 220WP
FOB Price:
US $1.2 - 1.25 / Wp
Port: Ningbo/Shanghai
Min.Order: 100 Piece/Pieces
Mono Crystalline Silicon Solar Panel Module 240WP
FOB Price:
US $1.16 - 1.18 / Wp
Port: Ningbo/Shanghai
Min.Order: 100 Piece/Pieces
Poly Crystalline Silicon Solar Panel 220WP
FOB Price:
US $1.06 - 1.08 / Wp
Port: Ningbo/Shanghai
Min.Order: 100 Piece/Pieces
Poly Crystalline Silicon Solar Module 240WP
FOB Price:
US $1.2 - 1.25 / Wp
Port: Ningbo/Shanghai
Min.Order: 100 Piece/Pieces
280W Mono PV module.PV panel
FOB Price:
EUR 0.7 - 0.80 / Watt
Port: Ningbo China
Min.Order: 10 Piece/Pieces
Mono Crystalline Silicon Solar Module 225WP
FOB Price:
EUR 0.98 - 1.0 / Wp
Port: Ningbo/Shanghai
Min.Order: 1 Piece/Pieces
290W crystalline silicon solar panel
FOB Price:
EUR 0.70 - 0.80 / Watt
Port: Ningbo China
Min.Order: 10 Piece/Pieces
Mono crystalline silicon solar cell
FOB Price:
US $1.17 - 1.2 / Watt
Port: Ningbo China
Min.Order: 1000 Piece/Pieces
V

http://www.alibaba.com/product-gs/392258434/3x6_solar_cell.html

http://www.alibaba.com/product-gs/451386137/2012_lowest_price_high_quality_156mmx156mm.html


Paneelide kokkupanemise õpetus:
http://www.instructables.com/id/Home-Made-Solar-Panel/

9.Väiketuulikute meisterdamise guru blogi:

http://www.scoraigwind.com/


10.Tuult on inimene oma tegevuste hõlpsustamiseks kasutanud juba aegade algusest. Tuulest on tehtud elektrit viimased aastakümned. Samal ajal kui tuuleenergeetika suurtegijad võistlevad maailma suurima tuuliku tootmise nimel, on pead tõstma hakanud ka väiketuulikute ehitamine. Vaatamata esmamuljel keerukale ülesandele, on väiketuuliku ehitamine jõukohane kõigile, kes asja vastu piisavalt huvi tunnevad.
Sellel suvel oli 12 huvitatul võimalus osaleda 4-päevasel väike-tuuliku ehitamise kursusel. Kõigil osavõtjatel oli võimalus ise proovida erinevaid tuuliku ehitamisega seotud töid (näiteks puust tuulikulabade voolimine, vasktraadist mähiste valmistamine, staatori ja rootori vaigu sisse valamine).
Koolituse tehnilise poole eest vastutasid MTÜ Samsaara juhatuse liikmed Criss Uudam ja Madis Org, kes on tuuliku ehitamist õppinud nii Shotimaal Hugh Piggott-i juures, kui ka ise praktiseerinud Eestis. Väikene artikkel meie külaskäigust Hugh Piggott-i juurde on saadaval siin:http://www.bioneer.ee/eluviis/okokogukonnad/aid-11566/V%C3%A4iketuulikute-iseehitamine-%E2%80%93-%C5%A0otimaalt-Vana-Vigalasse 
Kursuse eesmärk – ehitada valmis 1-kilovatise tipuvõimsusega, 3 meetrise diameetrine tuulik – ka täideti. Kursantide entusiasm ja töötahe viisid selleni, et see tuulik kursuse viimasel päeval Vana-Vigalas asuvas Pärna turismitalus ühe moodsa pukktuuliku otsa ka püstitati. Püstitamise päev juhtus olema keskmiselt tuuline ja seega oli kõigil kaasalöönutel võimalus vastvalminud tuulikut 400-600 vatise võimsuse juures töötamas näha.
MTÜ Samsaara tahab siinkohal tänada kõiki, kelle kaasabil projekt Tuult Tiibadesse 2011 edukalt läbi viidi.
Käesolevale lehele haagime lähiajal külge foorumi, kus kõigil kursusel osalenutel aga ka teistel väiketuuliku iseehitamisest huvitatutel on võimalik erinevatel teemadel sõna võtta ja informatsiooni vahetada. Samuti on plaan  kaardistada üle Eesti iseehitatud väike tuulikud ja seda infot huvitatutega kodulehel jagada.
Eesti väiketuulikute spetsid:
http://www.samsaara.ee/forum
12.Kuupalk 200 eurot:siis muud üle ei jää kui osta tuulik ja päikesepaneelid.

Kes teenib kuus kuni kakssada eurot see ei saa lubada endale sellist luksust,et ostab elektrit ja kütet.Tal tuleb naabritega moodustada energiaühistu-tarbijaühistu ja siis  üheskoos ehitada elektrituulikud ja päikesepaneelid maja katusele sest siis pole enam vajadust kulutada oma niigi madalat kuupalka energiamonopolide nuumamiseks.
Piisab ka kui ühe maja elanikud moodustavad energiaühistu ja ehitavad oma maja katusele mitu väiketuulikut või ühe keskmise tuuliku ja päikesepaneelid,variante on palju.
Selle jutu mõte on selles,et elektrit ja kütet ei tohi osta-tuleb ise toota elektrit ja toasooja.
Selle asemel,et osta elektrit tuleks moodustada tarbija ühistud ja paigaldada igale elamurajoonile omad tuulikud ja päikesepaneelid.
Mis mõtet on paigutada oma säästetud raha erinevatesse fondidesse kui sama hästi võib oma säästud koondada ühistutesse, mis elektrit toodaksid?:
http://marekstrandberg.blogspot.ie/2012/04/unustage-pinss-ja-hakake-elama.html

Juba K.Pätsu aegses Eestis elati ökokogukondade mudeli järgi,vaid nimetus oli teine,seda nimetati ühistuliseks liikumiseks.Soomes ja mujal on elu hästi tänu ühistulisele liikumisele s.o. ökoliikumisele.
Elagu ühistupõhine haridus ja majandus:

Roheline saade

Ühistuliikumine

Ühistuliikumine kui demokraatia alus. Stuudios on majandusdoktor, raamatute „Kaasaegne ühistegevus ja maamajandus”, „Ühistegevus globaliseeruvas ühiskonnas”, „Igavesti koos loodusega” autor Jaan Leetsar, Eesti Sisekaitseakadeemia õppejõud maksundusalal, Erakonna Eestimaa Rohelised juhatuse liige, raamatu „Kolm valitsuskultuuri ja Eesti tulevik” autor Paul Tammert ning sarja autor Peeter Liiv. Avalöök röövkapitalismi pihta 1844, mil Inglismaal rajati esimene õnnestunud ühistu, andes põhjust ühistuliikumise plahvatuslikule levikule (juba 1895 rajati Rahvusvaheline Ühistegevusliit). Ühistuliikumise uus tõus seoses majandusliku globaliseerumisega seotud varandusliku kihistumisega. Ühistu olemus: üks inimene – üks hääl, kasum vastavalt osaluspanusele. „Ideaalis võiks kogu maailm olla ühistuline.” (Jaan Leetsar).

11.09.2008

http://klassikaraadio.err.ee/helid?main_id=773603

Eesti põllumajandus ja suur osa kaubandusest põhines 30ndatel aastatel ühistulisel ettevõtlusvormil:
http://et.wikipedia.org/wiki/%C3%9Chistu

Konverents:ÜHISTEGEVUS – EESTI VÕIMALUS - Vaba Isamaaline Kodanik
http://vabaisamaalinekodanik.ee/?news=konverentsuhistegevus-eesti-voimalus

Vaadake Soomet - enamus meile tuntud kaubamärke on hoopis ühistud: 
http://www.pellervo.fi/ - sealjuures kuulub Soomes ühistutesse 7 miljonit liiget (keskmine soomlane kuulub korraga mitmesse ühistusse). 

Esimene reakstioon on, et ühistu = kolhoos....aga vaatame korra USA-d.
ÜRO resolutsioon 2012 aasta kohta: 
http://www.un.org/ga/search/view_doc.asp?symbol=A%2FRES%2F64%2F136
- Whereas in the United States, there are more than 29,000 
cooperatives with 120,000,000 members; 
Whereas cooperatives in the United States generate 
2,000,000 jobs and make a substantial contribution to 
the economy of the United States with annual sales of 
$652,000,000,000 and assets of $3,000,000,000,000; 

Vaadake ÜRO resolutsiooni alusel loodud rahvuslikke komiteesid: 

http://social.un.org/coopsyear/regional-national-launch.html

USA Senati otsus:
www.gpo.gov/fdsys/pkg/BILLS-112sres87is/pdf/BILLS-112sres87is.pdf

http://www.blogger.com/comment.gblogID=1770068182488734938&postID=934848173095739905

Annad üheksa eurot ja saad vastu kümme eurot...

http://yhistupank.ee/veksel
13.Saarte Hääl kirjutas kuidas saab elektrit tasuta ja ka tuba kütta tasuta.
http://www.saartehaal.ee/2011/04/30/nasva-hotell-hakkab-tuulest-elektrit-puudma/
"Tuuliku tasuvusajaks prognoosib tehas 7–8 aastat ja kestuseks
20 aastat."
See annab siis 12-13 aastat elektrit tasuta.
Nõnda saabki elektrit tasuta.Arvestad välja tasuvusaja ja peale
tasuvusaega saab elektrit tasuta.Noh kui juba elekter on tasuta käes
siis tänu sellele saab ka transporti tasuta ja maja kütta tasuta
jpms.Sama lugu on päikesepaneelidega.
Oma kodu tarbeks pole nõnda võimast ja kallist tuulikut vaja.

14.Omavalmistatud elektrituuliku hind:

1kw tuuuliku hind 300-400€
Kui 1kw hinnaks arvestada 10 senti siis see tuulik hakkab andma elektrit tasuta peale 4000 töötundi.Kui 1kw hinnaks arvestada 20 senti siis see tuulik hakkab andma elektrit tasuta peale 2000 töötundi:

a.Inglismaal kahe kilowatise elektrituuliku ehitusmaterjalidele kulub vaid 350 poundi ehk siis 350 kilogrammi riisi hind.
Read about a home built 2kW wind turbine constructed from scrap
http://www.reuk.co.uk/DIY-2kW-Wind-Turbine.htm

b.http://www.mdpub.com/Wind_Turbine/index.html
c.http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/07/omavalmistatud-elektrituuliku.html


Basic Permanent Magnet Alternator Rotor
Used for making a pma (permanent magnet alternator) for horizontal axis wind turbines, vertical axis wind turb...
$147.98 
http://www.MWandS.com

15.Kuna väiketuulikute hind on tootja või edasimüüja käest ostes jätkuvalt üpris kõrge, siis proovime säästlikule majapidamisele või suvilale piisavalt eletrit tootva tuuliku ise valmis nokitseda:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/03/kuna-vaiketuulikute-hind-on-tootja-voi.html
 


Kuna väiketuulikute ja päikesepaneelide hind on tootja või edasimüüja käest ostes jätkuvalt üpris kõrge, siis tuleb nad ise valmis nokitseda.


16.http://ww2.eas.ee/vfs/4748/inseneeria_3_2008.pdf
Strandberg ütles:
Kui 130 m2 suuruse hoone energiakulu
on 300 kWh/m2 aastas, vajab see võimsust
10 kW (kilovatti); sama suure energiat
säästva hoone puhul on sama näitaja aga
vaid 1 kW!

Kui ühe
hoone või korteri maksimaalne energiatarbevoog
oleks 1–2 kW, kerkib paratamatult
küsimus, kas selle katmiseks on vaja kindlasti
liituda suure energiavõrguga või tsentraliseeritud
energiatootmissüsteemiga. Minu
seisukoht on, et tuleviku talumaja võiks olla
oma energiavarustuses maksimaalselt autonoomne.
Selleks on piisavalt energiavooge,
kasvõi päikest-tuult.

http://ww2.eas.ee/vfs/4748/inseneeria_3_2008.pdf


Mina ütlen:
Üürnikul üürikorteris,et mitte maksta kodukulusid tuleb üürikorteri energiatarbevoog viia 1-2 kilovatile,selleks tuleb ise ehitada tuulikute ja erinevate päikesepaneelide hübriidid s.o. ehitad õllepurkidest päikesepaneeli mis kütab õhku, ehitad päikesepaneeli mis kütab vett,ehitad tuuliku mis kütab vett aga elektrit ei tarvita,ehitad tuuliku mis pumpab vett aga elektrit ei tarvita,ehitad katusele asetatava väiketuuliku mis toodab elektrit ja päikesepaneeli mis toodab elektrit.Lisaks sellele tuleks ise ehitada biogaasi ja biosoojuse,maasoojuspumbad jpms värgid-tuleb viia elektri tarbimine nulli lähedaseks:

a.Ehitad õllepurkidest päikesepaneeli mis kütab õhku-ehitusmaterjalide hind 30-100 eurot.

Käid välja 400 krooni ja saad päikesepaneeli mis kütab toa õhku...

http://www.paikesekyte.ee/kasutajate-artiklid/48-alumiiniumpurkidest-valmistatud-paeikesekollektor.html

Noored ehitasid õllepurkidest päikesepaneeli õhu kütmiseks: Lauri Leis, Madis Tisler, Margus Sammelsaar ja Ardi Teder
http://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=41525

Õllepurkidest päikesepaneel talvisel ajal kütab -3 °C  +62 °C peale:

The outside temperature was -3 °C and more than half m3/min of warmed air was streaming out from the heater. Its temperature was +62 °C.

The outside temperature was -3 °C and more than half m3/min of warmed air was streaming out from the heater. Its temperature was +62 °C. I was calculating from the measured data around 700 watts. If I put the +/- 5% of tolerance into the rounding error of the displays, even the 736 W result could have been calculated.

This is precisely 1 horsepower!!!

Naised oskavad toa õhku kütta päikese abil.Vaata seda klippi,rootslanna ehitab päikesepaneeli:
http://www.youtube.com/watch?v=F0ghIFvR4-k 

Küta talvel toaõhku õllepurkidest päikesepaneelidega:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/09/kuta-talvel-toa-ohku-ollepurkidest.html


Using an Air Heating System is more efficient than traditional radiators as distribution of heat is more effective and the boiler running temperature can be reduced


40 C is possible on a clear winters day!The Renewable Energy site for Do-It-Yourselfers  
Päikeseenergia maja teenistuses ilma seadmeteta:

b.Ehitad päikesepaneeli paneeli mis kütab vett.
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2012/04/kuta-vett-paikese-abil.html

Elektri kallinemine suurendab huvi päikesepaneelide vastu:
ÄRA OSTA PÄIKESEPANEELI parem aseta hoovile SUUR MUST TÜNN.
 Natuke meisterdamist ja olematu hinnaga päikesekollektor ongi olemas. Ma mõtlen vana ja lihtsat varianti. Ehk siis suur must tünn õuele ja soojendatav vesi sellest tünnist läbi käima. Elektrikulu soojendamise peale langeb oluliselt. Ja investeeringut pole ollagi.
Artiklis on juttu päiksekollektorist, see toodab ainult päikesepaistel sooja vett. Sellel asjal pole mõtet isegi suvilas. Tünn ajab asja samahästi ära, aga ei maksa midagi.


Vaadake millest räägib see  mees kes õpetab tegema päikesepaneeli mis kütab vett...see räägib kodanike ühiskonnast...inimeste suhtumist teistesse...vaadake kui palju on temas südamesoojust ja hellust...ta on nii armas inimene...:

Päikesepaneelid antarktikas:c.Ehitad tuuliku mis kütab vett aga elektrit ei tarvita.
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/09/veepaagis-olev-kuttetenn-uhendada-kolme.html


Tuntud küttelahenduses on tuuliku generaatori asemel õlipump, mille köetavasse hoonesse suubuvas surveharus on drossel. Suruõli kuumeneb drosselit läbides ja suunatakse soojusvahetitesse juba madal rõhu all.http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/09/tuuliku-generaatori-asemel-olipump.html

d.Ehitad tuuliku mis pumpab vett aga elektrit ei tarvita.

e.Ehitad päikesepaneeli mis annab elektrit.

Omavalmistatud päikesepaneeli hind:

http://www.mdpub.com/SolarPanel/index.html

Kui pilti oskad raami panna, siis teed ka päikesepaneeli ise valmis. Ostad elemendid ja tinutad + - + - kokku ning paned raami sisse. Ebay-s müüakse kohe õige arv elemente ka(12v paneel 36 elementi, 72 elemendiga saab kas topelt amprid või 24v).

17.06.2011 20:54
 jändaja : Kui pilti oskad raami panna, siis teed ka päikesepaneeli ise valmis. Ostad elemendid ja tinutad + - + - kokku ning paned raami sisse. Ebay-s müüakse kohe õige arv elemente ka(12v paneel 36 elementi, 72 elemendiga saab kas topelt amprid või 24v). Ise tegin raami L-kujulistest alumiiniumlattidest ja esi- ning tagakülg on UV-kindlast pleksiklaasist. Novembri lõpp kuni jaanuri keskpaik on meil päikesega kehvad lood ja kannatab ainult LED valgustust käigus hoida. Muu aeg märksa parem. Suvilate puhul tasub juba kindlasti päikse ja tuule peale mõelda, eriti kui EE küsib liitumise eest näiteks 2000 eurot. Selle eest ei anna EE mitte midagi ja voolu eest tuleb maksta. Paneel samas on kapital ja vool ka puha muidu.


f.Ehitad väiketuulikuKuis ehitada TUULIKUT LINNAMAJA KATUSELE: 
Building a Wind Turbine VAWT (Step 1 of 46) - Layout Rotor Location Lines
http://www.youtube.com/wat
ch?v=h7sXkRdH4Po


Kuidas ehitada genekat: 
How to build a  PMA part #1 (permanent magnet alternator) 
Inglismaal kahe kilowatise elektrituuliku ehitusmaterjalidele kulub vaid 350 poundi ehk siis 350 kilogrammi riisi hind.
Read about a home built 2kW wind turbine constructed from scrap
Eestikeelne tuuliku ehitamise õpetus:

Ветротурбина 1 7 метра на асинхроннике

Ветротурбина 1 7 метра на асинхроннике

http://fooyoh.com/car_video/watch/OYLcOBRaUTM

Iirlased ehitavad tuulikut:
http://www.wind-turbine-supplies.co.uk/customers_turbines/eddie_connors_islandmcGrath_ecofarm/eddie_connors_islandmcgrath_ecofarm.htm


Kuidas saab elektrit tasuta:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/12/kuidas-saab-elektrit-tasuta.html
http://www.youtube.com/watch?v=4iqaNJVjEI8&feature=related

Building a Wind Turbine VAWT (Step 1 of 46) - Layout Rotor Location Lines
Kõige lihtsam tuulik:
http://www.youtube.com/watch?v=4iqaNJVjEI8&feature=related


Ilma mastita tuulikute tarbeks luba pole vaja:

Õuele asetatavate väikesevõimsusega elektrituulikute kasutamiseks mis tagavad oma kodu tarbeks vajaliku koguse elektrivoolu ei ole vajadust taodelda luba:
§ 22. Tegevusluba
(1) Tegevusluba on nõutav:
1) suurema kui 1 MW netovõimsusega tootmisseadme kasutamise lõpetamiseks;
2) elektrienergia tootmiseks, välja arvatud tootmiseks ühe tootja poolt kokku alla 100 kW netovõimsusega tootmisseadmete abil.

Absoluutselt vaiksed tuulikud linnamajade katustele:
Energiapall-vaikne tuulik mis annab voolu juba tuulekiirusel 2 m/s:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/12/energiapall-kodune-tuulegeneraator.htmlKasu elektrituulikust on näha juba järgmises elektriarves! Elektrituuliku tasuvusaeg sõltub tuulte tingimustest, toodetud elektrienergia kogusest ja elektrienergia lõpphinnast.
5 kW:ne elektrituulik peaks tuulte tingimustest olenevalt tootma 10 000 kuni 20 000 kWh elektrienergiat aastas. Aastane energia tarve normaalselt soojustatud tänapäeva väikeelamu kütmisel on u. 120 kWh/m2 ehk näiteks 100 m2 majal umbes 12 000 kWh aastas. Valgustusele ja majapidamismasinatele kulub seejuures ca 5000...6000 kWh aastas.

Kui aga majapidamises on häirivaid elektrikatkestusi, saab paigaldada kogu hoonele või ühele osale hoone elektrisüsteemist akupangal ja inverteril põhineva UPS-lahenduse, mis tagab elektrivarustuse katkestuste korral:

g.Toidu valmistamiseks teed paraboolse paneeli mis küpsetab ka talvisel aal:
Küpseta päikese abil paraboolse päikesekollektoriga:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/07/kupseta-paikese-abil.html


You can make a thermal cooker inexpensively, saving you on your fuel costs. In this video, I show how I made mine.

f.
Ehitad parabooli mis tagab su kodus või üürikorteris vajamineva elektri ka sombuse ilmaga:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.ie/2012/09/kuidas-sombuse-ilmaga-toota-oma-kodu.html
jne.


17. Vaesed ja harimata lapsed Aafrika pärapõrgus ja USA-s ehitavad endile elektrituulikuid,ning Rootsi naised päikesepaneele ja iirlannad väiketuulikuid: 


http://williamkamkwamba.typepad.com/williamkamkwamba/


14 aastane neeger aafrika pärapõrgust võttis raamatukogust tuuliku õpetamise juhendi ja ehitas tuuliku: 
William Kamkwamba: How I built my family a windmill
http://www.youtube.com/watch?v=G8yKFVPOD6o&feature=player_embedded

http://spielend-programmieren.at/wiki/doku.php?id=blog:2010:04:23_afrikanisches_windrad

Moving Windmills: The William Kamkwamba story
 http://www.youtube.com/watch?v=arD374MFk4w&feature=player_embedded

Home Grown Wind Power In Pemba Mozambique: 
http://www.youtube.com/watch?v=kIwpO85TYlE 

Lapsed USA-s ja mujal ehitavad elektrituulikuid:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/12/lastele.html 

Naised oskavad toa õhku kütta päikese abil .
Vaata seda klippi,rootslanna ehitab päikesepaneeli:
http://www.youtube.com/watch?v=F0ghIFvR4-k 

Iirlannad ehitavad väiketuulikut:
http://www.youtube.com/watch?v=eK8D0nkZUSo&feature=share

18.Elumajad ehitatakse päikese abiga elektrijaamadeks
http://www.arileht.ee/artikkel/377069?lk_id=1111&sisu=27
Von Krahli teatri juht Peeter Jalakas on juba rajanud oma maakodu nii,
et ei maksa monopolistist Eesti Energiale mitte sentigi.
Teatrimees Jalakas on juba praegu jätnud oma suvekodu majandades
Eesti Energia pika ninaga. Ta rajas viis aastat tagasi omaenese
tarkusest tuule ja päikese jõul töötava elektrisüsteemi, mis
varustab ligi 200-ruutmeetrise maja viit elanikku toimetulemiseks
piisava hulga elektriga.
Esimene kodu hakkas elektrit Eesti Energiale müüma
http://www.epl.ee/news/majandus/taismahus-esimene-kodu-hakkas-elektrit-eesti-energiale-muuma.d?id=64858672

19.Kuna oma koduõues toodetud elektri eest maksma ei pea – tuul puhub ja päike paistab ilma rahata -, tasub investeering ennast pikas perspektiivis igatpidi ära.
http://www.tuuleenergia.ee/2011/05/suigu-kula-mees-kasutab-vaid-taastuvenergiat/#

20.Linnamäe mees ehitas ise tuulegeneraatori ja elektrijalgratta:
http://www.laanlane.ee/article/linnam%C3%A4e-mees-ehitas-ise-tuulegeneraatori-ja-elektrijalgratta


Isetehtud 850W tuulegeneraator Haapsalus.


Isetehtud vertikaalne tuulegeneraator Lõuna-Eestis

Lembit Merila on meisterdanud mitu tuulegeneraatorit,see on kolmas ning väiksem ja stabiilsem: 
Siin ülevaade Eestis asuvatest väiketuulikutest
Teemasid kategoorias: Piggott-i tuulikud

TEEMASID KATEGOORIAS: PIGGOTT-I TUULIKUD


Saarlane ehitab Leisis oma kätega tuulegeneraatorit
http://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=44647

Tuulik taluhoovis Võru maakonnas.

http://www.samsaara.ee/valdkonnad/tuuleenergia

Pärnus ehitatud Piggotti tuulik

http://www.samsaara.ee/valdkonnad/tuuleenergia

Keldris ehitatud Piggott-i 2.4m labadega tuulik Harju maakonnas.

http://www.samsaara.ee/valdkonnad/tuuleenergia

3-5 kW iseehitatud vägilane:väiketuulik mis lisaks elektrile toodab ka soojust Viljandi maakonnas.

http://www.samsaara.ee/valdkonnad/tuuleenergia

Tuult Tiibadesse 2011: väiketuulik Rapla maakonnas.

http://www.samsaara.ee/valdkonnad/tuuleenergia

Piggott-i 3m labadega moodifitseeritud tuulik Lääne maakonnas.

http://www.samsaara.ee/valdkonnad/tuuleenergia

Valjala kooli 1.2m diameetrise rootoriga Piggott-i tuulik

http://www.samsaara.ee/valdkonnad/tuuleenergia

Piggott-i 2.4m labadega tuulik Saaremaal.

http://www.samsaara.ee/valdkonnad/tuuleenergia
21.TASUTA ELEKTER-õuele asetatava väikesevõimsusega elektrituulikutel
ja päikesepaneelidel peale tasuvusaja möödumist hakkab jooksma tasuta elekter:
Saarte Hääl kirjutas kuidas saab elektrit tasuta:
Enn Kaljo artikkel
"Elekter peaks olema tasuta"
"Kui me muudame inimesed sõltuvaks elektrist, on inimene nagu ori riigi lõa otsas. " 
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/07/aripaeva-artikkel-elekter-peaks-olema.html

Kaarel Tarand"Järelikult saab kauem kui 30 aastat peaaegu tasuta elektrit, tuleb ainult katusel koristajat pidada"

Ruutmeeter päiksepaneeli toodab Eesti oludes aastaringse keskmisena ööpäevas vähemalt 0,25 kWh elektrit.

:
"Ja siis on tasuta elekter käes?"
"Jah, ning isegi kui mingil põhjusel juhtub patareisse auk sisse tulema, pole patarei katki, vaid tema tootlikkus lihtsalt langeb veidike." :
Koduleheküljel:
on kirjas tekst:"Tuulegeneraatorite/päikesepaneelide puhul tuleb arvestada, et peale tasuvusperioodi lõppu on elekter nö. Tasuta."

Selle firma päikesepaneelide ja väiketuuliku ühendatud süsteemil on tasuvusaeg  2-3 aastat s.o. 2-3 aasta pärast saab elektrit tasuta:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=441770036038&set=a.472479121038.256260.122310541038&type=1&theater&notif_t=photo_replyd.http://greenpowerscience.com/23.Ala-Rõuge külalistemaja 1,8 kW päikeseelektrijaam

http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/08/ala-rouge-kulistemaja-18-kw_3422.html kui ta oleks eBayst ostnud kristallid siis ta saanuks hakkama kindlasti alla 800 euro.

Ala-Rõuge külistemaja keldris asuv väikene hüdroelektrijaam on lausa omaette vaatamisväärsus.


 24.Haridusta neegrid aafrikas saavad elektrit tasuta aga eestlased maksavad elektriarveid::Home Grown Wind Power In Pemba Mozambique: 
http://www.youtube.com/watch?v=kIwpO85TY
lE

http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/04/harimatud-neegrid-suudavad-tagada.html
25.Zeitgeist Addendum Free Energy:
http://www.youtube.com/watch?v=5vd8mcnPtv0
26.Ansip: meie eesmärkideks on hea haridus ja energiasõltumatus - DELFI
IGA KÜLA, IGA MAJAPIDAMINE TOODAB ISE OMA ELEKTRI. SIIS SAAME RÄÄKIDA ENERGIASÕLTUMATUSEST:
 27.Hollandis töötab pea igas taluperes tuulik:

28.Ökoteater tühermaal:vaatajad teevad elektri ise:
http://www.ohtuleht.ee/422623/kommentaarid
 Kultuuripealinnas etendub kultuurikilomeetri lõpus energia säästmisele pühendatud teatriprojekt "MIM goes sustainebale".
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=116780

29.Tuulepargid - müüdid ja tegelikkus:
30.Eesti elektrituulikute ajalugu.
Juba eelmise sajandi kuldsetel kolmekümnendatel aastatel oli paljudes Eestimaa taludes kasutusel elektrituulikud ja neid toodeti Eesti elektroonika vabrikutes.


31.Eesti Siseministeeriumi andmeil Eesti-sisese energia vajaduse katab mõne suure tuulepargiga ära.

http://www.sirp.ee/s1-artiklid/arhitektuur/ueleriigiline-planeering-kellele-ja-milleks/


32.Teadlaste hinnangul langeb maapinnale nii suur hulk päikeseenergiat, et Eesti-suurusest alast piisaks kogu maailma energiavajaduse rahuldamiseks.
http://www.arileht.ee/artikkel/377069?lk...


Kõik need sõnavõtud ja artiklid elektri müümisest ja Elektri avatud turust on ajupesu.

Ajupesu selllepärast,et Eesti elektri vajaduse rahuldab ära Võrtsjärve suuruse pindala päikesepaneelidega.

http://elektritsaabtasuta.blogspot.ie/2012/10/koik-need-sonavotud-ja-artiklid-elektri.html

33.Hispaania toodab elektrienergiat
PÄIKESEPANEELIDEGA ÖISEL AJAL:
Spain produces solar energy at night
http://www.evworld.com/news.cfm?newsid=25922


34.Lugeja: Miks me peame veel juurde maksma asja eest, mis on meie oma? 
http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/lugeja-miks-me-peame-veel-juurde-maksma-asja-eest-mis-on-meie-oma.d?id=63834916

35.Tal 18 aasta pärast hakkab jooksma elekter tasuta aga ta  hakkab müüma ja teenib mega kasumit:

http://www.physorg.com/news/2012-03-thermosolar-power-station-spain-night.html
But "the day when the business has repaid that money to the banks (in 18 years, he estimates), this station will become a 1,000-euro note printing machine!," he said, recalling that oil prices have soared from $28 a barrel in 2003 to nearly $130.

36.Ta kasutab vesinikku nii kütmiseks kui küpsetamiseks:

2.TRANSPORT POOLMUIDU

37.Ära osta bussipiletit,200 euro eest saab elektritõukeratta.

200 euro eest ostis elektritõukeratta: 'Selle jaoks pole isegi lube vaja!'

Õhtuleht - Stig Rästa ostis elektritõukeratta: 'Selle jaoks pole isegi lube vaja!'

38.Ära osta bussipiletit,tee tavajalgrattast elektrijalgratas mõnesaja euro eest:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/06/ara-osta-bussipiletit.html

Elektrijalgratta tegemisõpetus:Яростанмаш. Как сделать электровелосипед из обыного велосипеда?

Яростанмаш. Как сделать электровелосипед из обыного велосипеда?

http://www.yarst.org/eBike.htm


39.Lapsed ehitavad endile elektrilisi Formula ühtesi:
A small team of school kids and myself have built and raced an electric racing car. This is how we did it.
http://www.instructables.com/i​d/Building-an-electric-racing-​car/


40.Noor Olli ehitas elektritsikli

41.Õrn naisterahvas tegi ise elektri mootorratta


43.Why You Are Better Of Doing Your Own Electric Car Conversion Than Buying The Mitsubishi i-MiEV Electric Car"Convert Your Vehicle To An Electric Car" EV Book Review | Electric Car Conversion Blog


An Electric Starter Motor can be used for an Electric Go Kart:
44.Sisepõlemismootori elektrilise vastu vahetamise aabits:
Electro Automotive: Electric Car Books
http://www.electroauto.com/info/books.shtml#convertbook


45.Super foorumid autode elektrilisteks muutmiseks:
Рекомендации по конвертации и регистрации электромобиля


Vaheta sisepõlemismootor elektrilise vastu,vahetamine on lihtne,kodugaraazis tehakse asi ää:


Kümne päevaga tavaautost elektriauto kursus:

Commuter Car Conversion Workshop EVent
http://video.google.com/videoplay?docid=5148280482272042028#


Eestis toodetavad odavad elektriautod:
Elektritraktor
Elektritraktori tegi ta valmis kahe kuuga:
48.Karjääriekskavaatorid töötavad ka elektriga, ainult kaabliga mitte õhuliiniga.
Venelastel oli lahedaid elektrimasinaid.
Mõned nagu kohe sellised mille peale ei tulekski, et seda vooluga tööle panna.
Päris jaburad monsterid :
49.Elektriautod  antarktikas:
50.Lausa kohatu on elektrimootorit sisepõlemismootoriga võrrelda, viimane tundub aegunud tehnoloogia – jõudu on ainult teatud pöörete vahemikus, elektrimootoril vastupidiselt kogu aeg.

51.Moodsad lennukid,laevad,rongid,autod ei tarvita tilkagi kütust,liiguvad ilma laadimata,tühjade akudega,tühja paagiga,on hääletud ja ei saasta loodust: 
52.Elektrisõidukeid laetakse kolme minuti jooksul: 

53.Elektriautode ajalugu

Juba nõuka ajal teati kuidas laadida ELEKTRIAUTODE akusid mõne minuti jooksul...Электромобили в СССР

Электромобили в СССР

http://fooyoh.com/car_video/watch/_dzW1K5-iy4

54.Elektriautode akud peavad vastu üheksa aastat ja peale seda neid saab kasutada elektrituulikutelt ja päikesepaneelidelt saadava energia salvestamiseks:

55.Elektriautode laadimispunktid igale hoovile:
PÄIKENE KINGIB MILJARDEID... Eestis on samapalju päikest kui Prantsusmaal,ka sombuse ilmaga päikesepaneelid annavad elektrit.

56.Euroopa Aasta Auto 2012 on elektriauto Chevrolet Volt.

Elektriautod Genfi autonäitusel.

Exhibitors' List - 82nd International Motor Show, Palexpo, 8th to 18th March 2012. World premieres in car industry, international car exposition

57.Iga Eesti elanik, rinnalapsest raugani, maksab igal aastal 7500 krooni obrokit naftašeikidele, et siin Eestis liikuda Raplast Tallinna, Türilt Viljandisse, Virtsust Pärnu jne. See on ju täiesti ebaloogiline asjade korraldus. Ometi on meil Eestis olemas oma energiaallikad, mis lubaksid meil kasvõi täielikult loobuda naftatoru otsas virelemisest. Miks siis mitte hakata selles suunas tegutsema.
http://ee2020.wordpress.com/about/We do not want to be dependent on Russia or Saudi Arabia for our energy needs; we can supply our own.”
58.Elektromobiilne Eesti 2020 facebookis:
59.Tõusev Eesti Elektriautode tööstus.
TÖÖD PEAKS SAAMA EESTI ELEKTRIAUTODE TÖÖSTUSES:
60.Tasuta transport Dublinis:
61.Juba varsti võite viia oma sisepõlemismootoriga sõidukite mootorid vanaraua kokkuostu,niikuinii tuleb mootorid vahetada elektriliste vastu:
Mercedes: 40 aasta pärast on sisepõlemismootoriga autod kadunud
http://www.e24.ee/?id=353509


62.Riik kingib tasuta elektriautosid: 

Riik kingib igale soovijale 200 000 eurot.http://www.mkm.ee/elektriautode-toetus/ 

3.KODU POOLMUIDU,ILMA PANGALAENUTA.


63.TALGUTE TEGELIK MÕTE SEISNEB SELLES,ET NOOR PERE SAAKS KODU POOLMUIDU JA ILMA PANGA LAENUTA:

64.Põhumajade puhul kulutused kokku kõigest 1300 eurot:
65.1000EUR eest on võimalik looduslik kodu rajada ja seal ka talvel soojas olla (kuni 20m2):
http://www.e24.ee/768644/kallas-volgu-elamine-on-pankade-huvides/

Mikrolaen aitab maanaistel tegeleda ettevõtlusega « Külauudised

http://www.kylauudis.ee/2012/07/23/mikrolaen-aitab-maanaistel-tegeleda-ettevotlusega/
Osta kaupu 10% soodamalt Tartu Hoiu-Laenuühistu vekslite abil:
Ühistegevuse Pooltund kl 20.30. Teemaks veksliringlus. Head vaatamist!
http://www.tallinnatv.eu/index.php?id=2958

67.TEEME ÄRA ASEMEL- IGALE EESTI SOOST PERELE LOODUSLIK KODU
Teeme ära unistab koristada planeedi puhtaks 2012 aasta lõpuks.
Aga see on ju vale unistus.Meile on vaja paremaid unistusi.
1000EUR eest on võimalik looduslik kodu rajada ja seal ka talvel soojas olla (kuni 20m2).
Seepärast muutkem Teeme ära kampaania ja saagu olema:
Igale noorele eesti soost perele looduslik kodu 2012 aasta lõpuks!
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/12/igale-noorele-eesti-soost-perele_8178.html

68.Selle aasta Teeme Ära olgu põhuga majade soojustamine aga mitte koristamine ja deviisiks olgu" Kõik majad plussenergia majadeks aastaks 2013!"


69.Mõistagi soovib igaüks oma perele ilusat kodu, kus on hea ja rahulik puhata. Selleks, et kirjeldatud kodu ikkagi saada võtab inimene endale laenukohustuse ja hakkab teenima lisaks tööandjale ka panka. Kuna riik tahab ka oma osa, siis võib juhtuda, et inimene katab oma sissetulekuga vaevu vaid hädapärase. Suured finantskohustused kasvatavad hirmu ja mitmed suurendavad kindlustunde saamiseks veelgi oma töökoormust. Tekib üha rohkem pingeid ja üksteise mittemõistmisi perekonnas, kuni lõpuks muutub üllas soov omada kaunist kodu pere lõhkujaks...

Veelgi enam, lisaks perekondade lõhkumisele mõjutab inimese heaolu linnas ka inimkehale mitteomane keskkond ja söök. Enamasti on algne looduslik materjal tarbijateni jõudnult tundmatuseni muudetud ning inimese jaoks harjumatu. Inimkeha lihtsalt ei ole sellise materjaliga aastatuhandete jooksul kokkupuutunud ning ei võta seda omaks. Olgu siis tegemist toidu, riiete, mööbli või mõne muu esemega.

Mis on siis lahendus? Jah tõepoolest, üks lahendus on savimaja!

70.Kuidas ehitada ilma pangalaenuta?

71.Plussenergia maja hind ligikaudu 2-3 tuhat eurot.


Mida tähendab plussenergia maja?
Plussenergia maja tähendab, et omanik võib hoone poolt toodetud energia ülejäägi energiavõrku tagasi müüa, ehk hoone ekspluateerimise käigus tekib kulu asemel tulu-maakeeli,küte ja elekter on tasuta...http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/03/plussenergia-maja-hind-ligikaudu-30-000_31.html

72.Kuidas saab kõige odavamalt plussenenergia maja ja kõige tervislikuma maja?

Kõikse odavamalt ökomaja-plussenergia maja saab siis kui:
1.Ehitada põhumaja
2.ja sellele paigaldada ise ehitatud elektrituuliku
3.ja ise ehitatud päikesepaneelid
4.ja ise ehitatud maasoojuspumba:
4.PASSIIVMAJAD,NULLENERGIAMAJAD,ÖKOMAJAD- majad milledes on küte ja elekter tasuta...Taastuvenergia süsteemiga varustatud maja toimib nõnda, et selle kasutamisel ei kulu rohkem energiat kui hoone ise toota suudab – tegemist on niinimetatud nullenergia majaga.www.elumaja.ee

Kui ühe hoone või korteri maksimaalne energiatarbevoog oleks 1–2 kW, kerkib paratamatult küsimus, kas selle katmiseks on vaja kindlasti liituda suure energiavõrguga või tsentraliseeritud energiatootmissüsteemiga.
Nullenergia-maja kasutab vaid nii palju energiat, kui hoone ise toota suudab.
http://www.ehitusuudised.net/Default.aspx?ArticleID=f66fc14f-7cf3-4bd5-a3e9-fb87be01dd1d

Et kui suure energiasõltumatuseni on võimalik jõuda plussenergiamaja kontseptsiooni arendades ja laiemalt juurutades.
http://www.bioneer.ee/bioneer/arvamus/aid-6537/M%C3%B5tteid-rehielamust-passiivmajani-ja-kaugemale


http://ww2.eas.ee/vfs/4748/inseneeria_3_2008.pdf
Strandberg ütles:
Kui 130 m2 suuruse hoone energiakulu
on 300 kWh/m2 aastas, vajab see võimsust
10 kW (kilovatti); sama suure energiat
säästva hoone puhul on sama näitaja aga
vaid 1 kW!

Kui ühe
hoone või korteri maksimaalne energiatarbevoog
oleks 1–2 kW, kerkib paratamatult
küsimus, kas selle katmiseks on vaja kindlasti
liituda suure energiavõrguga või tsentraliseeritud
energiatootmissüsteemiga. Minu
seisukoht on, et tuleviku talumaja võiks olla
oma energiavarustuses maksimaalselt autonoomne.
Selleks on piisavalt energiavooge,
kasvõi päikest-tuult.

http://ww2.eas.ee/vfs/4748/inseneeria_3_2008.pdf


1kw tuuuliku hind 300-400€


http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2012/04/1kw-tuuuliku-hind-300-400.html

74.Passiivmajade ehitamise ja hooldamise koolitus:

75.2020. aastast tohib ehitada vaid nullilähedase energiatarbimisega hooneid

http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2012/04/selle-aasta-teeme-ara-olgu-pohuga.html

Elektri vabaturg ahju:Kõik ehitatavad eramajad peavad olema liginullenergiahooned:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.ie/2012/07/elektri-vabaturg-ahjukoik-ehitatavad.html

Energiasõltumatu talu Soomes:http://www.valtra60.com/#ANTS

FUTURE FARM CONCEPT
The future farm solves many challenges facing us today. The world’s population in 2050 has reached 9 billion. Urbanization and continuing industrialization continue to reduce arable farm land. The future farm is a self-sufficient and sustainable part of its environment. It is an important provider of food, energy, raw materials and services in its region.
Energy required for living and farming is gained from biomatter, wind and solar power. Thanks to advanced communication technology the future farmer has constant access to information about all aspects of farm work, such as soil information, crop growth, animal welfare and the maintenance level of the farm machinery. This information allows many farm processes to be automated. It also means that work can be performed both day and night, further increasing farm efficiency.
ANTS is the perfect machine for the future farm. In true Valtra tradition it offers a high level of modularity and sophistication, allowing the farmer to handle jobs beyond traditional tractor usage.

76.
5.KUIS ISE EHITADA MAASOOJUSPUMPA:
Maaküte annab hinnalt teistele kütteviisidele silmad ette
http://www.tarbija24.ee/?id=331323

Tasuta soojus maast ja õhust,ventilatsioonist,kanalisatsioonist-soojuspumbaga!


77.
6.Ilma põllumaata hakkama ei saa ehk elu läheb ropult kalliks:

Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) 2008. a prognoosi kohaselt
tõuseb toornafta hind maailmaturul aastaks 2030 kuni 200 dollarini
tõuseb toornafta hind maailmaturul aastaks 2030 kuni 200 dollarini
tõuseb toornafta hind maailmaturul aastaks 2030 kuni 200 dollarini (1997
püsihindades 120 $). Elektrihind ühtlustub Põhjamaadega elektrituru
avanedes ja Eesti Energia prognooside kohaselt maksab elekter 2016. a
ligi 2,5 korda senisest enam
maksab elekter 2016. a
ligi 2,5 korda senisest enam
maksab elekter 2016. a
ligi 2,5 korda senisest enam
-elama jäävad vaid põllumaa omanikud sest varsti keegi ei jaksa osta toitu...

Õliliidu juht: kütuste hinnatõusu peatumist pole ette näha

7.TERVISESALADUSED
Selleks,et tervis oleks korras tuleb teha sadatuhat üks asja aga ma toon välja selle millest pole peavoolu meedias juttu:
a.Nikkuda võib parem harva aga kaua,vähemalt kolm ööpäeva järjest selleks on abiks nikupukid.Ehita endale ise nikupukk,näidised on siin:
b.Meister Mart Parmas õpetab salajasi tervise saladusi ja võitluskunste:
c.Viagra asemel sööge Meeste kitsepiimajuustu.
Naiste valuliste kuupuhastuspäevade puhul süüa kitsepiima naistejuustu.
KOHVI ASEMEL PANGE KICHEURI
Tooted:kicheur,kitsepiimavõi,kitsepiimakohupiim,
kitsepiima meestejuust,
kitsepiima naistejuust,kitsepiima kriuksuv juust,kitsepiimakohvijook,kitsepiim,kitsepiimakeefir,
kitsepiimalassi ehk jogurt
Kitsepiimatalu Lääne-Virumaal, 6.osa
d.Mercedes Merimaa
Õieterapeudil ja taimetargal Mercedes Merimaal on raske mõista neid, kes kurdavad, et perele pole midagi lauale panna. Looduses leidub toitu küllalt! Tuleb vaid avada silmad ja õppida pakkuma kõike seda, mis süüa kõlbab. Miks mitte proovida toite naadist, nõgesest ja võilillest? Miks mitte segada kokku salat lillepeenral leiduvatest söödavatest õitest? Maitsvaid ja tervislikke taimi söögiks tarvitamast takistab inimeste liigne äraõpetatus. Võib-olla on just praegu sobiv aeg selleks, et taasavastada tee väekate taimedeni? Mercedes Merimaa julgustab meid vastu võtma kõike head, mida loodus pakub. Taimed aitavad hoida tervise korras ja tuju hea, kuid ei tee meie eest midagi ära. Raamat on illustreeritud rohke pildimaterjaliga. Raamatus on ka taimetoiduretseptid.
e.Metsamoor avaldas kosmeetikaraamatu
Metsamoor Irje Karjus, kes seotud ka Valgas asuva Metsatarga Teemajaga, kirjutas raamatu neile, kes loodusravist lugu peavad.
Raamatu kirjastas kirjastus Cum Laude, mille juhataja Alari Kasemaa sõnul on nad märganud selgeid märke auditooriumi kasvavast huvist looduse avastamise ja selle tundmaõppimise vastu – eriti aga looduse mõjust elukeskkonnale ning tervisele. Samuti pööratakse tema sõnul praegu varasemast rohkem tähelepanu sellele, kuidas loodusega koos harmooniliselt elada.

f.Kosmeetikatoodet valides tasub mõelda, et kas seda suhu julgeks panna. Kui mitte, siis miks peaks julgema seda oma nahale määrida?:
Minu kommentaar:
Naised joodavad oma maimukestele meiki...
Kas te panete meiki leiva peale?
Ei pane aga miks siis näo peale?
Meik läheb naha kaudu veresoontesse ja sealt mööda organismi laiali.
Naised söövad meiki! Eriti jube on mõelda selle peale,et rinda andvad naised joodavad oma maimukestele meiki...

Ilusad tüdrukud pesevad juukseid leivaga.

http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-11649/Bioneeri-eksperiment%3A-juuksed-puhtaks-leivaga-6.osa-#com

g.Kuidas teha kalale make upi ehk kuidas müüa roiskunud kala.


h.Naised topivad hargi vahele naftasaaduste jääke mis ei sobi isegi loomadele allapanuks!!

8.VALMISTA ASJU ISE
Palju asju saab ise valmistatud ja siis saab neid kümneid kordi odavamalt kui poest.
Ise meisterdamise tarbeks on kodulehekülg:
ja hea raamat:Red Green - How To Do Everything - Build Your Own Airplane
http://www.youtube.com/watch?v=HioV-vQvqio

Moedoktor teeb prügist moodi - kommentaarid 1-1 - Uudised - Eesti Ekspress

Reet Aus — Sustainable Fashion Design | Fashion

http://www.reetaus.com/fashion

Kõik korporatsioonid toodavad pügi:

Juba 10 aastat tagasi üllatas maailma ühes Livermore tuletõrjedepoos selleks hetkeks 100 aastat ühtejärge põlenud hõõglamp 1901 aastas. Nüüdseks siis 110 aastat ühtejärge.
Kestvate hõõglampide ajastu sai aga läbi kui Philips, Osram, Tungsram ja rida teisi lambitootjaid leppisid 1920 aastatel kokku lambikartelli loomises.
http://marekstrandberg.blogspot.com/2011/03/piiramatu-kasvu-orgasm.html

Kantpead ahju!
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2012/04/kurjategijate-diktatuur-ahju.html

9.TEE ISE BIOGAASI
Selle asemel,et kinkida biojäätmeid biogaasi tootjale on mõtekas
kodus ise toota biogaasi.See pole teab mis keeruline.Netis on infot
küllaga.
Näiteks,kartulikoortest saab valmistada biogaasi ja biogaasist
omakorda sääreväristaja,mototsikleti,automobiili ja traktori
kütust ja kasutada seda dual-fuel meetodil nii,et polegi vaja
tavalist sisepõlemismootorit näppida või ümber ehitada.
Hea idee - komposti puulehti kilekotis ehk kuidas saab puulehtedest orgaanilise väetise, sooja vee pesemiseks ja kütteks,biogaasi ahju-ja pliidi kütmiseks ja ka biometaani autole ja traktorile bensiini ja diisli kokkuhoiuks või ka nende täielikuks asendamiseks.
10.TERAVILJAVALKUDEST BIOLAGUNEVA KILE TOOTMINE
Juba kümme aastat tagasi oli lehes selline lugu:
Tartu teadlased võtsid patendi leiutisele mis võimaldab teraviljavalkudest toota biolagunevat kilet ja sellest valmistada pakendeid ja rõivaid.Lehes ilmus artikkel:"Ma söön ära oma mütsi!" Muidugi sööd kui too on valmistet teraviljavalkudest:)))
Nüüd toodetakse biolagunevat kilet maisijahust ja tärklisest.Küllap selle sama tehnoloogia järgi mille patendi omanikud olid Tartu teadlased.
Niisiis,on ilmne,et teraviljavalkudest saab toota sama tehnoloogia järgi biolagunevat kilet mida kasutatakse maisijahu ja tärklise baasil.
Kardulast biolagunevat kile
Kuidas teha biolagunevat kilet:
ex 3920 99 90 | 10 | Biolagunev kile paksusega kuni 1 mm, mis sisaldab (protsentides mahust): 90 % (± 5 %) tärklist, 10 % (± 5 %)sünteetilist polümeeri, 0,5 % (± 0.5 %) steariinhapet | 0 % | 1.7.2006 - 31.12.2008 |http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2006:0204:FIN:ET:HTML

Biolaguneva kile valmistamine on lihtne,sellega saab hakkama iga laps:
Biolaguneva kile valmistamine on käkitegu:
11.KUDA KODUS VALMISTADA BIODIISLIT.
Kodus valmistatud biodiisli hind on kümme korda odavam tanklais müüdavaist!!!
12.LASTELE IGAVUSE PELETAMISEKS
http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-9811/Head-m%C3%A4nguasjad-arendavad-last 


Arvutilapsed ei ole süüdi, et kool on igav - Arvamus - Tarbija24

Meediakasvatus väldib laste reklaami ohvriks jäämist - Eesti Päevaleht

Meediakasvatus on inimõigus - Uudised - Eesti Ekspress

Meedia 3-11-aastaste laste elus: selle võimalikud mõjud ja pedagoogiline suunamine | BFM

13.MIDA TÄHENDAB VABADUS JA SÕLTUMATUS EHK KUIS TAASTADA EESTI KÜLA EHK EESTI ISESEISVUSDEKLARATSIOON...?! :
TASUTA ELEKTER VABASTAB SIND...
TASUTA ELEKTER ANNAB SULLE VABADUSE...
TÄNU TASUTA ELEKTRILE SAAB KÕIGILE TÖÖD JA VÄÄRILIST PALKKA...
TÄNU TASUTA ELEKTRILE SAAB TÄIDETUD LASTEGA KÕIK EESTIMAA KÜLAD...                                                                    TÄNU TASUTA ELEKTRILE SAAB IGA EESTLANE ELADA EESTIMAAL METSA SERVAL OMAS TAREKESES...Kenad unistavad aga ilusad viivad oma unistused ellu:

http://elektritsaabtasuta.blogspot.ie/2012/07/sinu-unistused-teevad-rikkaks-nii-sinu.html 

Üks ilus unistus ja visioon millise ühiskonna poole võiks püüelda:
Minu blogi sõnum seisneb iga üksikisiku energiasõltumatuses s.o. et ka kõige vaesem eestlane ei peaks maksma elektri- ja küttearveid,ning ei peaks elama üürikorteris ega maksma eluaseme laenu-elu asemel laen...oleks laenu asemel elu...ei peaks ostma süüa...ega tegema kulutusi transpordile...
Seda kõike võimaldavad meile tuule ja päikese energia ekspluateerimine sest tuult ja päikest saab tasuta piiramatus koguses...Meile aina sisestatakse,koolides ja meedias,ning filmides,et rikkaks saab siis kui palju õpid ja töötad,ajad rasket äri,müüd narkotsi ja elad kuritegelikku elu jms.-meile sisestatakse,et rikkaks saamiseks pead endast andma palju.
Kuid asi on tegelt palju lihtsam,rikkaks saab lihtsate tehnika lahenduste abil-rikkaks saada on lihtne: 
Kätte saab rohelise elektri ( lisaks ka sooja vee) ka meil Eestis
kätte täiesti tasuta ja täiesti laenu-võla-maksu-trahvi-aktsiisivabalt.
Ja seda vaatamata ka sellele ,et MacGyver`ism on meil
Eestis praktiliselt olematu s.o.leidlikkus koos oskustega midagi
asjalikku käeulatuses olevast käepärasest risust värkstoas või garaazinurgas valmis nokitseda.P
raktiliseks tüngategevuseks
värkstoas või garaazinurgas sobivad käeulatuses olevad käepärase risuga ( torujupid,traadijupid,kuulkraanid,plekkklamrid,paltvoolikud,
oäolesepaneeli klaasist ja vasest vaakumtorud ,s.o.evacuated tubes ...jne.).
Tünga võivad teha kõik inimesed ja seda olenemata vanusest,soost,haridusest,haritusest ja näpuosavusest,tingimusel
kui neis on peidus "MacGyver`i IDU",mis hakkab venima,venima,venima ja isegi päris raharohkelt venima.
MacGyver eelistab keerukate küsimuste lahendamisel toorele jõule mõistust. Tema suurimaks varaks on ta laiapõhjalised teadmised ja võime lihtsaid vahendeid, kaasa arvatud alati kaasasolevat šveitsi nuga, väga leidlikult kasutada. Sarja peamiseks tõmbenumbriks on pealtnäha väljapääsmatud ja tihtipeale eluohtlikud olukorrad, millest MacGyver kähku keerulisi seadeldisi kokku pannes välja tuleb.
Kõik MacGyveri katsed ja leiutatu põhinesid näiliselt järele kontrollitud teaduslikel seaduspärasusil. Tegelikkuses andsid aga sarja kirjutajad endale aru, et enamiku MacGyveri ideede õnnestumiseks on erakordselt palju õnne vaja. Mõnel juhul, kui sarjas kodustest vahenditest lõhkeaineid või muud ohtlikku valmistati, jäeti sealjuures pisiasjad vaatajaskonna huvides meelega ähmaseks.
Allikas: Inglise viki. )

Modigem ja mudigem enda jaoks käepäraseks siinolevaid patentnippe,trikke ja energeetilisi tüngasid.


Minu arvates eesti rahvuse püsimajäämine ja kosumine sõltub ökokülade loomisest ja nende elujõulisusest:
Hästi ilus ja südamlikus esituses ülevaade erinevatest maailma ökoküladest - mudelitest, mis on tõeliselt näidanud jätkusuutliku elu võimalikkust:
Põgus ülevaade ökoküladest:
Ökokogukonna ja küla erinevused
Kogukonna liikmed on välja astunud nõiaringist, kus “peab rohkem raha teenima, sest vaja on tarbida, et õigustada endale oma orav-rattas-üle-töötamise elustiili”:

Siin on Gaia Hariduse uus rahvusvaheline õppekava. Gaia Haridus on ökokülade ja seeläbi jätkusuutlikult elava maailma loomise programm, mille on loonud ülemaailmne ökokülade võrgustik GEN. Selle kohta võiks öelda, et tegemist on ühe versiooniga juhendist, kuidas luua Uut maailma, mis on loodussõbralik, teineteisesõbralik, majanduslikult õiglane ja sotsiaalselt arvestav.
http://www.green-shopping.co.uk/books/ebooks/free-ebooks/gaia-education-ecovillage-design-education-curriculum.html

Kibuts (heebrea קִיבּוּץ) on alates 20. sajandi algusest Iisraelis levinud vabatahtlik ühismajandi vorm, kus kogu vara oli ühine ja tulud jagati võrdselt. 
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2012/03/kibuts-heebrea-on-alates-20.html

Naftavarud on lõpukorral ja arvatakse, et aastaks 2030 on põllumajandus, nii nagu meie seda teame, läbi. Aga sinnamaani jätkavad kütuse ja toidu hinnad kiiret tõusu.Tuleb vaadata üle oma võimalused ja hakata ise toitu kasvatama. Ja proovida kasvatada masinate abita, liikuda permakultuuri poole.http://www.virkus.com/aiandus/potipollumajandus-on-tagasi/


Inimeste loodud tehisühiskond on kauge normaalsusest.

Inimeste loodud tehisühiskond on nii kaugele ära liikunud loodusest, et igasugust NORMAALSET eksistentsi nimetatakse meie ajal kas alternatiiviks, ökoks või mahedaks. Tegelikult on see kõik lihtsalt NORMAALNE elu, nagu inimeste elu peakski olema.Inimese ideaalne elukeskkond on looduse rüpes:

http://elektritsaabtasuta.blogspot.ie/2012/06/inimese-ideaalne-elukeskkond-on-looduse.html

Elagu ühistupõhine haridus ja majandus:
Ühistuliikumine kui demokraatia alus...

Mina näen ökokülades võimalust tagada inimestele esmavajadused s.o. ühiste pingutuste abil teha sedasi,et ei peaks ostma elektrit ja kütust ega süüa,ning maksma üüri elamuaseme eest. 
Oluliseimad punktid Ökokülas:
1.KÜLA ENERGIASÕLTUMATUS.Näiteks:
The achievement of self-sufficiency in energy is one of the most important objectives for Damanhur.
Today, the Federation is self-sufficient in 70% of water supplies for bathrooms, thanks to solar panel installations; 35% of electricity supplies from photo-voltaic installations and small hydro-electric turbines; 90% of supplies for heating with wood, obtained from looking after the woods. In addition, 35% of Damanhurians use bio-diesel cars (there is a supply pump on the territory of the Federation) and 40% have cars that run on methane or liquid gas.

Taani põllumeeste edu tagavad ühistud


Eesti põllumajandus ja suur osa kaubandusest põhines 30ndatel aastatel ühistulisel ettevõtlusvormil.

http://et.wikipedia.org/wiki/%C3%9Chistu

Üks õige Eesti küla oleks Taara-Maausu keskne Ökoküla.
Mõningaid Taara-Maausu põhimõtteid :"Mees ei ole naise omand ja naine ei ole mehe omand,lapsed ei ole vanemate omand ja vanemad ei ole laste omand". Kas tuleb tuttav ette? Eestlaste käitumist iseloomustab ju levinud ütlus:"Mees on perekonna pea aga naine on kael mis seda pöörab".-see on ju puhas Taara-Maausk.

Multifilmis "Naksitrallid" kõlas väga ilusasti üks lause mis kätkeb endas Taara-Maausu tõdesid:
"Paljud hädad sellest algavadki,et eemaldutakse loodusest ja hakatakse jändama tablettidega".

Selleks,et mõista Taara-Maausku tuleks lugeda Tao usku ja tunnetada Tai-Chid,Feng Shuid,
Chi-Gungi jpms. vana Hiina kultuuri tarkusi,asetada selg vastu tammepuud jne.

Minu tammepuu kallistamise kogemus

https://www.facebook.com/maavald

Mina võin vabalt rääkida oma kogemusest sest omal ajal käisin New Age liikumise klubi õhtutel ja sealt sain vabalt suhtlemise pisiku:)) Kunagi ammu nägin telekast,et pika habemega mees rääkis hiitest ja soovitas kallistada tammepuud.Oli talvine aeg,istusin maal saunas ja higistasin,lükkasin sauna ukse valla,ümberringi oli kohev ja paks lumi,jooksin tammepuu juurde ja võtsin ümbert kinni.Tunne oli umbes sama kui oleks kallistanud kallimat,n.n. sipelgad jooksid üle selja,kergendustunne ja samas täitusin imelise väega. Suvel võtsin noore tammepuu oksast kinni ja sama lugu...Siis ma olin mittesuitsetaja ja tundlik. Ka nüüd kus ma suitsetan ja mu tundlikkus on vilets ma aeg ajalt bussipeatuses panen selja vastu tammepuud ja ikka tunnen seda sama mõnusat tunnet,pingelangust ja joovastust.Kas see on vaid esesesugestioon? Ei,vaevalt,sest miks ma ei saa sellist tunnet kui panen selja vastu seina?:)) Hiinlastel on ju kõik need tarkused kirjas.Nemad teavad mis on Chi jpms. Oleks tore kui keegi paneks kirja tammepuu kallistamise sama targalt nii  kuis hiinlastel on Vana Hiina kõrgkultuur talletatud ja edasi antud põlvest põlve. 

Minule, keda mu armas eesti soost ema toitis mind rammusa emapiimaga ja isa kes oli tugev kui vanakurat ise, andsid mulle eluülesandeks päästa eesti rahvus orjusest,väljasuremisest,ning panna kosuma ja õitsele meie rahvus.Nagu  näete ei ole mu blogil blogi pidaja nime,see on sellepärast,et ma ei teeni kuulsust ega aja taga kasumit-mul on isetu armastus meie rahvuse vastu,ma pean isetult teenima meie rahvust.
Mina oma elus kogutud teadmiste ja läbielatu põhjal defineerisin eestlase sedasi:
Eestlane on inimene kes elab Eestimaal metsa serval omas tarekeses ja religiooniks on 

taarausk-maausk, ta kallistab tammepuud,saab sellest väe ja moraali,ning mütoloogia.

Pildil olev naine on ühenduses Maaemaga.

Juhan Luiga mõtted,Suurest Taost ja Taarausust-Maausust:


http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/09/juhan-luiga-mottedsuurest-taost.htm
l
Kas olete kogenud sellist imelist asja meie Üld Laulu ja Tantsupeol kus tantsitakse seda päikeseketta tantsu,kus shamaani trummi põrinal rahvas ringis liigub ja sealt kiirgab väga imelist väge,mis on nii õnnistav ja meeli köitev,et paneb tuksuma ka iga kivisema südame...minu kallis isa ütles,et see ongi Eesti asi...
See mille peale sa mõtled selle peale sa kulutad oma eluenergia...Mõelge teiegi kaasa kuis defineerida meie rahvust.
Mõelgem ja defineerigem eesti rahvus,mõelgem selle peale
milleks kulutada oma eluenergiat...Kui defineerida eesti rahvus siis peale seda on käki tegu lahendada mistahes majandus probleeme sest eestlaste arv on ligilähedane ühele korporatsioonile-Eesti juhtimine võrdub korporatsiooni juhtimisega...
Miks defineerida rahvust geograafilise asupaiga järgi?

Vaat,on selline lugu,et igal maalapil siin maakeral maa eraldab erinevaid peenenergiad ja see kujundab inimeste käitumismalle.
Inimene kes pole saastunud parfümeeriast ja kosmeetikast s.o. pole tehtud tuimaks kosmeetikast jms. keemiast,ja tubakast narkotsist s.o. tegemist on inimesega aga mitte zombiga kes teenib apteeki ja narkodiilereid jne. inimene kes on tundlik, see tunneb tammepuu kallistamisest õnne ja saab sellest väge.Tema puhul saab rääkida kultuurist ja rahvusest.Linna inimeste puhul rahvusest rääkida ei saa sest linnlased on rahvuseta apteegi ja äride zombid,zombid kes orjavad rahamaailma igal võimalusel...
Hiinlasi on palju tänu sellele,et Tao usk on maalähedane ja hoiab inimesi kooskõlas loodusega.
Inimsööjatele s.o. pankuritele ja neile kes püüavad inimmasse muuta tarbijaiks on vastukarva kui inimesed elavad loodusega kooskõlas...sest inimene kes elab loodusega kooskõlas on vähem manipuleeritav jne.10 comments:

elektritsaabtasuta.blogspot.com said...

Internet loodigi selleks,et kiiresti ja igal ajal omavahel ohtrasti suhelda,ning vahetada maksimaalselt palju informatsiooni.Virtuaalselt saab kokkutulekuid ja demonstratsioone,ning mõttetalguid teha päevas mitu korda ja seetõttu selleks ajaks kui on vaja korraldada maises elus demonstratsioon on paljud jutud juba räägitud ja osalisi rohkem jne.

Igas kommentaaris peaks olema informatsiooni nii palju kui seda on Hiina kirjamärkides kus mõnda mahub terve legend.
Kommenteerida võiks nii:
Maddy
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/07/maddy.html

elektritsaabtasuta.blogspot.com said...

Ma olen saanud asjast aru sedasi,et arvamuse liidrid on kinnistanud rahvas mõtte,et linke ei tohi levitada ja kommentaar peaks olema lühike...selline peale surutud arvamus on väga pahatahtlik...

Internet loodigi selleks,et kiiresti ja igal ajal omavahel ohtrasti suhelda,ning vahetada maksimaalselt palju informatsiooni.Mida vabamalt rahvas vahetab endi vahel informatsiooni seda rutem areneb majandus ja terad eraldatakse sõkaldest.Paraku praegu rahvas on allutatud peasuuna meedia mõju alla aga see omakorda teenib võõrisandaid ja hoiab eesti rahvust orjuses...Virtuaalselt saab mõttetalguid ja kokkutulekuid,ning virtuaalseid demonstratsioone teha päevas mitu korda ja seetõttu selleks ajaks kui on vaja korraldada maises elus mõttetalgu,kokkutulek või demonstratsioon on paljud jutud juba räägitud ja osalisi rohkem jne.

Igas kommentaaris peaks olema informatsiooni nii palju kui seda on Hiina kirjamärkides kus mõnda mahub terve legend.Igasse kommentaari võiks lisada kümneid linke...aga paraku peasuuna meedia ei lase üle ühe lingi lisada...piirab meie mõttetegevust...
Kommenteerida võiks nii:
Maddy
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2011/07/maddy.html

Anonymous said...

Tere,

Teil on väga huvitav blogi. Näib, et olete energeetikaasjadega hästi kursis.
Soovin juhtida tähelepanu ühele artiklile: http://www.telegram.ee/eesti/kuidas-plaanib-ule-eestiline-valimisliit-teostada-tasuta-elektri-projekti-tallinnas#.UjuZsheLCSo

Kas võiksite meiega ühendust võtta?
priienergia@gmail.com

Oleme moodustamas priienergia töögruppi Tallinnas. Meil oleks hea meel, kui saate endale jõukohaselt panustada sellesse projekti.

Lugupidamisega,
Üle-eestiline Valimisliit

Anonymous said...

Tere,

Teil on väga huvitav blogi. Näib, et olete energeetikaasjadega hästi kursis.
Soovin juhtida tähelepanu ühele artiklile: http://www.telegram.ee/eesti/kuidas-plaanib-ule-eestiline-valimisliit-teostada-tasuta-elektri-projekti-tallinnas#.UjuZsheLCSo

Kas võiksite meiega ühendust võtta?
priienergia@gmail.com

Oleme moodustamas priienergia töögruppi Tallinnas. Meil oleks hea meel, kui saate endale jõukohaselt panustada sellesse projekti.

Lugupidamisega,
Üle-eestiline Valimisliit

Anonymous said...

http://uudised.err.ee/?06287336

Anonymous said...

http://uudised.err.ee/?06287336

Anonymous said...

http://epl.delfi.ee/news/eesti/estonia-kohtuprotsess-pole-sisuliste-aruteludeni-joudnudki?id=69822955

Anonymous said...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/estonia_hukk_20/estonia-20-vrakile-sukeldunud-miljonar-estoniale-sukeldumiselt-kaasa-toodud-metallitukkide-proovid-kinnitasid-kokkupuudet-plahvatusega?id=69829999

Anonymous said...

http://alkeemia.delfi.ee/tervis/alternatiivravi/olgu-toit-sinu-ravim-haiguste-ennetamine-looduslike-vahenditega?id=69700965

Anonymous said...

Eesti rahvuse väljapääs monetarismi hukutavast mõjust seisneb iga üksikisiku energiasõltumatuses s.o. et ka kõige vaesem eestlane ei peaks maksma elektri- ja küttearveid,ning ei peaks elama üürikorteris ega maksma eluaseme laenu-elu asemel laen...oleks laenu asemel elu...ei peaks ostma süüa...ega tegema kulutusi transpordile...
Seda kõike võimaldavad meile tuule ja päikese energia ekspluateerimine sest tuult ja päikest saab tasuta piiramatus koguses...Meile aina sisestatakse,koolides ja meedias,ning filmides,et rikkaks saab siis kui palju õpid ja töötad,ajad rasket äri,müüd narkotsi ja elad kuritegelikku elu jms.-meile sisestatakse,et rikkaks saamiseks pead endast andma palju.
Kuid asi on tegelt palju lihtsam,rikkaks saab lihtsate tehnika lahenduste abil-rikkaks saada on lihtne:
Kätte saab rohelise elektri ( lisaks ka sooja vee) ka meil Eestis
kätte täiesti tasuta ja täiesti laenu-võla-maksu-trahvi-aktsiisivabalt .
Ja seda vaatamata ka sellele ,et MacGyver`ism on meil
Eestis praktiliselt olematu s.o.leidlikkus koos oskustega midagi
asjalikku käeulatuses olevast käepärasest risust värkstoas või garaazinurgas valmis nokitseda.Praktiliseks tüngategevuseks
värkstoas või garaazinurgas sobivad käeulatuses olevad käepärase risuga ( torujupid,traadijupid,kuulkraanid,plek kklamrid,paltvoolikud,
oäolesepaneeli klaasist ja vasest vaakumtorud ,s.o.evacuated tubes ...jne.).
Tünga võivad teha kõik inimesed ja seda olenemata vanusest,soost,haridusest,haritusest ja näpuosavusest,tingimusel
kui neis on peidus "MacGyver`i IDU",mis hakkab venima,venima,venima ja isegi päris raharohkelt venima.
(Tutvustus

MacGyver eelistab keerukate küsimuste lahendamisel toorele jõule mõistust. Tema suurimaks varaks on ta laiapõhjalised teadmised ja võime lihtsaid vahendeid, kaasa arvatud alati kaasasolevat šveitsi nuga, väga leidlikult kasutada. Sarja peamiseks tõmbenumbriks on pealtnäha väljapääsmatud ja tihtipeale eluohtlikud olukorrad, millest MacGyver kähku keerulisi seadeldisi kokku pannes välja tuleb.

Kõik MacGyveri katsed ja leiutatu põhinesid näiliselt järele kontrollitud teaduslikel seaduspärasusil. Tegelikkuses andsid aga sarja kirjutajad endale aru, et enamiku MacGyveri ideede õnnestumiseks on erakordselt palju õnne vaja. Mõnel juhul, kui sarjas kodustest vahenditest lõhkeaineid või muud ohtlikku valmistati, jäeti sealjuures pisiasjad vaatajaskonna huvides meelega ähmaseks.