Monday, March 19, 2012

Riik kütab Läänemerd.

Küsimused ja vastused - Elektriturg

"Elektrienergia hind on olnud seni vabaturu hindadest odavam tänu riigi toetustele ja tasuta jagatud euroliidu saastekvootide"

Ah,et siis riik maksis  ja maksab peale Läänemere vete kütmisele!!!
http://forum.planet.ee/showthread.php?p=1755232

see soojus, mis uhutakse Narva lahte on võrdväärne sellega, mis kulub terves ülejäänud Eestis kogu kütteperioodi jooksul. Seepärast rohelised räägivadki, et pole otstarbekas toota elektrit viisil, millega 40% saadud energiast lastakse otse merre.


Moodsates dushikabiinidest välja voolavat kasutatud vett kasutatakse vee kütmiseks... aga nemad lasevad merre voolata vett ilma seda kasutamata...

Narvas lastakse täna aastas korstnasse hinnanguliselt 3,5 miljardi krooni eest põlevkivi põletamisel tekkivat soojust. http://www.kirikiri.ee/article.php3?id_article=322



Tuuleelektri kallidusest

Tuuleenergia kallidus on eilsest päevast pärit müüt. Kallis on tuuleturbiini ost ja selle ülesseadmine, kuid käigushoidmine pole põlevkivienergeetikast kallim. Tuuleturbiini ostuhind kilovati kohta võrdub täna keevkiht-põlevkivikatla omaga ja moodustab 900 eurot/kW kohta, langedes aga 2020 aastaks 500 euroni kW eest. Võrdluseks, Soomes ehitatava Olkiluoto tuumajaama maksumus on 2000 eurot/kW.
Lähitulevikus on tuuleturbiin Eesti jaoks odavaim elektriallikas. Euroopa Tuuleenergeetika Assotsiatsiooni andmetel kulub tänapäevase suure avamere tuuleturbiini hoolduseks aastas 40 inimtundi, hooldust merel tehakse korra poolaasta jooksul. Tuulepargi operaatorite hinnanguil on tuuleturbiini hoolduskulu Eestis 10 senti kilovatt-tunni kohta, langedes mahu kasvamisel. Rääkimata meie ainsa taastumatu energeetilise maavara kadumisest 40 aasta jooksul, juhul kui põlevkivienergeetikaga jätkame. Rääkimata sellest, et kivipõletamise teel elektri tootmisega tekib iga kilovatt-tunni kohta pool kilo tuhka, üle kilo kasvuhoonegaasi ja palju reostatud vett.

No comments: